16 Eylül 2016 Tarihinde Vizyona Giren Filmler

by

 

 

 

 

16 Eylül 2016 tarihinde 2 yerli ve 2 yabancı olmak üzere 4 yeni film vizyona girdi. Harry Potter olarak bildiğimiz Daniel Radcliffe, Köstebek filmi ile yeni bir karakter olarak karşımıza çıkarken, sisli ve yeşil Karadeniz’i Kalandar Soğuğu filminde insan, hayvan ve doğa üçlüsü içinde görüyoruz.

Yerli Filmler

Yıldızlar Da Kayar – Das Borak (IMDB: 5,9/10)

yildizlar-da-kayar

Filmin Türü: Komedi

Levent Görgeç’in yönettiği filmin başrollerini Yavuz Seçkin, Larissa Gacemer, Serenay Aktaş, Ali Rıza Tanyeli ve Veysel Diker paylaşıyor. Organizasyonlara oyuncu ve dansçı gönderen bir ajansa sahip olan iki kardeş Bekir ve Tayfur, işleri canlandırmak adına, “Benzer Star” adından ünlülerin benzerlerini bir araya getiren bir program düzenlemeye karar verirler. Bu sırada dünyaca ünlü star Das Borak para kaybetmeye başlamıştır. Bekir, Das Borak’a ikizi kadar benzemektedir. Das Borak’ın organizatörü Hüseyin, Bekir ile karşılaşınca aklına dahiyane bir fikir gelir.

Kalandar Soğuğu (IMDB: 7,4/10)

kalandar-sogug

Filmin Türü: Aile, Dram

Mustafa Kara’nın yönettiği filmin başrollerini Mustafa Kara, Tuncer Salman, Haydar Şişman, Nuray Yeşilaraz ve Hanife Kara paylaşıyor. Mehmet, sisler içindeki bir Karadeniz köyünde ailesiyle birlikte yaşamaktadır. Hayvancılıkla geçimini sağayan Mehmet, bir yandan da maden aramaktadır. Fakat ümitleri git gide yıkılmaktadır. Bir gün Artvin’de gerçekleştirilecek olan boğa güreşinin haberini alır ve katılmaya karar verir. Film; doğa, insan ve hayvan üçlüsü arasındaki öyküyü bize aktarıyor. Bazen soğuğun ortasındaki mücadele ve yalnızlıkla bazen de doğanın güzelliğiyle büyülüyor bizi.

Yabancı Filmler

Köstebek – Imperium

kostebek

Filmin Türü: Dram, Gerilim, Casusluk

Yönetmenliğini Daniel Ragussis’in yaptığı filmin başrollerini Daniel Radcliffe, Toni Collette,Tracy Letts paylaşıyor. Fim, Michael German’ın gerçek hikayesinden esinlenilerek çekilmiştir. FBI ajanı olan Nate Foster, neo-nazi beyaz terörist grubunun yürüttüğü bomba çalışmalarını engellemek için gizli bir göreve atanır. Bu yen kimliğindeki mücadeleyi ve zorlukları konu alan filmde Harry Potter film serisinden tanıdığımız Daniel Radcliffe’i görüyoruz.

Bridge Jones’un Bebeği

bridge-jonesun-bebegi

 

Filmin Türü: Dram, Macera, Tarih

Yönetmenliğini Sharon Maguire’in yaptığı filmin başrol oyuncuları Renee Zellweger, Colin Firth, Patrick Dempsey, Jim Broadbent ve Gemma Jones paylaşıyor. 40’lı yaşlarına gelen Bridge Jones, Mark Darcy’den ayrıldıktan sonra kendini işine adamıştır ve hayatı nispeten yolundaymış gibi görünür. Fakat bu durum, kendisinin tam zıttı karakterde olan Amerikalı Jack Qwant ile tanışana kadar sürer. Jones’un hayatı hamile olduğunu öğrenmesiyle tamamen değişir. Esas sorun ise çocuğun babasının iki adamdan hangisi olduğudur.