23 Eylül 2016 Tarihinde Vizyona Giren Filmler

by

 

 

 

 

 

23 Eylül 2016 tarihinde 8 yerli, 3 yabancı olmak üzere 11 film vizyona girdi.

 

Yerli Filmler

Müthiş Bir Film

muthis-bir-film

Filmin Türü: Komedi

Başarılı reklam yönetmeni Emir Khalilzadeh’’in yönettiği filmin kadrosunda Gürgen Öz, Murat Eken, Cemal Hünal, Gaye Gürsel, Şahika Koldemir, Rıza Akın, Demet Gül, Serkan Dağlı, Salih Usta, Şevket Süha Tezel, Hasan Elmas, Hikmet Karagöz ve Füsun Demirel yer alıyor. Çocukluk arkadaşı olan Ali Kemal ve Vahi, yeşilçam filmi çekmeye karar verirler. İşlerinin kolay olacağını düşünse de sektörün oldukça büyük ve zor olduğunu görürler.

İkimize Bir Dünya

ikimize-bir-dunya

Filmin Türü: Romantik, Dram

Yılmaz Atadeniz’in yönettiği filmin başrollerini Erkan Meriç ve Yağmur Aydan paylaşıyor. Sait Faik Abasıyanık’ın ilk romanı Medar-ı Maişet Motoru’ndan uyarlanan film, Berber Dimitri ve emekli memur Ali Rıza Efendi’nin etrafında gelişen olayları üçüncü bir öyküde bağlamaktadır.

Rüzgarda Salınan Nilüfer

ruzgarda-salinan-nilufer

Filmin Türü: Dram

Seren Yüce’nin yönettiği filmin başrollerini Tolga Tekin ve Songül Öden paylaşıyor. Handan ve Korhan evlidir. Handan, sürekli kendisine yeni icatlar çıkarır. Fakat; Korhan, eşinin bu heveslerinin boş olduğunu görür. Handan bir gün yazar arkadaşına özenir ve gün geçtikçe bu özenme, kıskançlığa dönüşür.

Saftirikler

saftirikler

Filmin Türü: Komedi

Yönetmenliğini Ali Erşen’in yaptığı filmin başrollerinde Metin Zakoğlu, Selahattin Taşdöğen ve Tuncay Bayazit yer alıyor. Adana’da aynı mahallede yaşayan dört arkadaş, kendileri için fakat daha çok mahallerinde yaşayan MS hastası olan Murat’ın tedavisi için kısa yoldan çok para kazanmak istemektedirler. Tesadüfen ellerine geçen haritadaki hazineyi bulmak için kolları sıvarlar.

Rauf

rauf

Filmin Türü: Dram

Yönetmenliğini Soner Caner ve Barış Kaya’nın paylaştığı filmin kadrosunda Yavuz Gürbüz, Alen Gürsoy, Şeyda Sözüer, Muhammed Ubic ve Veli Ubic yer alıyor. Kars’ın bir köyünde marangozun yanında çıraklık yapan 9 yaşındaki Rauf, ustasının 20 yaşındaki kızı Zana’ya aşıktır. Zana için pembe rengi bulmak üzere yola çıkar. Rauf için pembe renk, aşkın, umut etmenin ve barışın rengidir. Fakat bu yolculuğunda siyah ve beyazı da öğretecektir Rauf’a.

Ot

ot

Filmin Türü: Dram

Yönetmenliğini Burak Donay’ın yaptığı filmin başrollerini Erkay Yavuz, Erol Koçan ve Melike Kurt paylaşıyor. 1999 yılında Anadolu’da kas erimesi hastalığı olan karısı ve üç çocuğuyla yaşayan Şeref’in tek amacı çocuklarını okutmaktır. Şifalı otlar toplayıp satarak geçimini sağlayan Şeref, çocukları okula yetişebilsin diye eşek almaya karar verir. Satıcıyı dinleyerek kredi kartı edinerek eşek alır. Fakat topladığı otlarla borcunu ödeyebilmesi imkansızdır. Dağların en tepesinde olan ve daha pahalı satabileceği Gulik otunu toplaması gerekir. Ama dağların tepesine gitmesi hem bölgedeki askerden hem de teröristlerden dolayı çok zordur.

Çok Uzak Fazla Yakın

cok-uzak-fazla-yakin

Filmin Türü: Dram, Romantik

Yönetmenliğini Türkan Derya’nın yaptığı filmin başrollerini Burcu Biricik ve Özgün Çoban paylaşıyor. Filmde iki üniversiteli gencin tanışmaları, yaşadıkları büyük aşkı ve iniş çıkışları anlatılmaktadır.

Gece Seansı

gece-seansi

Filmin Türü: Gerilim

Yönetmenliğini Hürdoğan Güvendiren’in yaptığı filmin başrollerini Kıvanç Başkan, Merve Engin, Erçin Işık, Birgen Ergin ve Erdem Irmak paylaşıyor. İki eski arkadaş evden kaçış oyunu için müstakil bir ev tutarlar. Eve gelen son Gece Seansı müşterileri, evin keşfedilmemiş bir odasından serbest kalan lanetle birlikte kilitli kalır. Artık evden kaçış oyunu, gerçek bir hikayeye dönüşmüştür.

Yabancı Filmler

Leylekler – Storks

leylekler

Filmin Türü: Animasyon

Yönetmenliğini Nicholas Stoller ve Doug Sweetland’ın yaptığı film, oldukça eğlenceli bir animasyon filmdir. Leyleklerin bebekleri getirdiği devir kapanmış ve artık Leylekler, global bir şirket için paket dağıtımı yapmaktadırlar. Uzun yıllardır bebek teslimi yapmayan Leylek Junior yanlışlıkla Bebek Yapma Makinesi’ni çalıştırır ve çok tatlı bir bebek dünyaya gelir. Leylek Dağı’ndaki tek insan Tulip ve Leylek Junior bu bebeğe güzel bir yuva bulmak için yola koyulurlar.

Muhteşem Yedili – The Magnificent Seven

muhtesem-yedili

Filmin Türü: Dram, Western, Macera

Yönetmenliğini Antoine Fugua’nun yaptığı filmin başrol oyuncuları Denzel Washington, Chris Pratt ve Ethan Hawke paylaşıyor. Japon yapımı Yedi Samuray’ın ABD versiyonu olan filmde, yedi silahşör, sanayici Bartholow Bogue’nun yönetimi altındaki fakir bir köyü korumak için tutulur.

Blair Cadısı – Blair Witch

_DSC0963.ARW

_DSC0963.ARW

Filmin Türü: Korku, Gerilim

Yönetmenliğini Adam Wingart’ın yaptığı filmin başrollerini Brandon Scott, Callie Hernandez ve Valorie Curry paylaşıyor. James’in kardeşi ve iki arkadaşı 20 yıl önce Maryland Karanlık Orman’daki Blair Cadısı efsanesinin peşinden gidip hiç bir iz bırakmadan kaybolmuşlardır. James, arkadaşları Peter, Ashley ve film öğrencisi Lisa kameraları ile birlikte bu kaybolmanın gizemini çözmek için aynı ormana girme cesareti gösterirler.