23 Şubat 2018’de Vizyona Girecek Filmler

by

Bu hafta vizyona 7 yeni film girecek, işte o filmler;

MV5BNDk3NTEwNjc0MV5BMl5BanBnXkFtZTgwNzYxNTMwMzI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_

Beni Adınla Çağır – Call Me By Your Name 

Filmin Türü:Dram, Romantik

1983 yazını, ailesi ile birlikte İtalya’nın küçük bir kasabasında tatil yaparak geçiren Elio, vaktinin çoğunu kız arkadaşı Marzia ile ilgilenerek geçirmektedir. Geri kalan zamanlarını ise kendi tabiri ile kitap okuyarak, müzik yaparak, eğlenerek ve bu sakin tatilin tadını çıkararak geçiren Elio’nun rutin tatil hayatı, babasına arkeolojik çalışmalarında yardım etmek için yanlarına gelen Amerikalı öğrenci Oliver’ın varlığı ile tamamen değişir.

 

The-Florida-Project-poster

Florida Projesi – The Florida Project

Filmin Türü: Dram

Altı yaşındaki Moonee, annesi Halley ile birlikte Orlando’da, Disneyland yakınlarında bir otelde yaşamaktadır. Moonee ve haylaz arkadaşları, yaz tatili başlayınca özgürce haylazlık yapıp sınırsız dondurma yiyebilecekleri o müthiş günlere kavuşmuşlardır ve hayat onlar için kusursuzdur.

Ancak yetişkinlerin hayatında hiç bir dönem böyle sorunsuz ve parlak yaşanmamaktadır. Halley, kızına  hiçbir zaman yansıtmasa da çok büyük zorluklar içindedir. Düzenli bir işi yoktur ve hayatını kızı ile birlikte bu otelde geçirmek zorundadır çünkü gidecek başka bir yerleri yoktur. Otelin iyi kalpli müdürü Bobby ise, Halley’in bu çaresizliğini gördüğü için, otel kurallarına aykırı olmasına rağmen, orada yaşamalarına müsaade etmektedir.

 

tavşan-peter-afiş

Tavşan Peter – Peter Rabbit

Filmin Türü: Animasyon, Macera

Haylaz ve komik tavşan Peter, bir arkadaşı ile birlikte, boş bir eve el koymuştur. Burada diğer hayvanlarla birlikte partiler veren, eğlenen ve gününü gün eden Peter ve o eve alışmış diğer tüm hayvanlar bir akşam ansızın, beklenmedik bir misafirin gelişiyle, içinde özgürce yaşadıkları bu evi ve bahçesini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırlar

 

All_the_Money_in_the_World

Dünyanın Bütün Parası – All The Money  İn The World

Filmin Türü: Biyografi, Suç, Dram

Dünyanın en zengin adamlarından biri olan petrol milyarderi Jean Paul Getty’nin torunu, John Paul Getty Jr. Roma’da kaçırılır. Çocuğu kaçıran fidyeciler, çocuğun hayatına karşılık 17 milyon dolarlık bir fidye isterler. Durumun ciddiyetini fark eden anne Gail, parayı zengin kayınpederinden istemekten başka çaresi olmadığını anlar.  Ancak cimriliği ile ünlü milyarder dede Getty, bu parayı çok fazla bulur ve  vermeyi kabul etmez.

 

gorevimiz-tatil-1515764704

Görevimiz Tatil

Filmin Türü: Komedi

Mutlu ailesinin fedakar annesi Türkan, yaşadığı hayattan yorulmuş ve sıkılmıştır. Kocası Sıtkı’nın ev ve çocuklar ile hiç ilgilenmemesinden şikayetçidir. Yıllardır hiç bir yaz tatile çıkmamış olan aile, terapistlerinin de yönlendirmesi ile, hep birlikte bir tatile çıkma kararı alırlar.

 

0026926.jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx

Alem-i Cin

Filmin Türü: Korku

Yeliz, 25 yaşına girdikten sonra, korkunç kabuslar görmeye başlar. Gördüğü kabuslar, hayatını kötü etkilemeye başlayınca bir aile dostundan yardım ister. Ancak annesi yardım almasını istemez, bunun bir hastalık olduğunu düşünmektedir.

Yeliz ise, gördüğü korkunç şeyler yalnızca kabuslarda değil gerçek hayatta da karşısına çıkmaya başlayınca, korkutucu bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır.Yaşadığı şey bir hastalık değildir ve tedavisi de yoktur. Onun düşmanı, cinler alemindendir ve eski hayatına geri dönebilmesi için o alemle ve gerçekliğiyle yüzleşmesi gerekmektedir. Bu yüzleşmeler ise Yeliz’in ailesinin bazı sırlarını açığa çıkaracaktır.

 

MV5BYThiMjg4ZDAtNjk5ZS00ZTUxLThmM2ItMGI0ZTE1NjRhNWNmXkEyXkFqcGdeQXVyNTQ3MjE4NTU@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_

Samson

Filmin Türü: Aksiyon, Dram

Eski Ahit’in büyük efsanevi karakterlerinden olan Samson’un hikayesinden esinlenilerek yapılan bu film; gözleri kör eden bir aşkın, savaşa ve esarete nasıl dönüşebileceğini anlatıyor.

İnsanüstü güçleri olan ve Tanrı tarafından İsrail halkının koruyucusu olarak gönderildiğine inanılan Samson, Filistinli bir kadın olan Delilah’a aşık olur. Aşkının karşılıklı olduğuna inanan Samson, ihanet ateşiyle yanan ve aslında bu yüzden Samson’ın yanında olan Delilah tarafından ihanete uğrayınca, iki halk arasındaki savaşın dengesi değişir.