27 Ekim 2017 Tarihinde Vizyona Giren Filmler

by

27 Ekim 2017 tarihinde 3’ü yerli 1’i yabancı olmak üzere 4 yeni film vizyona girdi.
 

Ayla – (IMDB: 9,4/10)

Filmin Türü: Dram,Tarih

Ayla’nın başrollerinde Çetin Tekindor, İsmail Hacıoğlu, Lee Kyung-jin, Ali Atay, Taner Birsel bulunuyor. Bu isimlere Duygu Yetiş, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Esra Dermancıoğlu,Altan Erkekli gibi önemli isimler eşlik ediyor. Filmin senaryosu Yiğit Güralp imzası taşırken, yönetmen koltuğunda ise Can Ulkay yer alıyor.

177Ayla, bir astsubay ve Koreli küçük bir kızın hikayesini anlatıyor. Kore savaşına gönderilen Süleyman astsubay savaş alanında çaresiz bir kız çocuğuna rast gelir. Onu oradan çıkarıp Türk karargahına götürür ve Ayla ismini verir. Birbirlerinin dillerini anlamasalar bile Süleyman astsubay ile Ayla birbirlerine çok alışır, karargahtaki bütün zamanlarını birlikte geçirirler, karargahtaki herkes Ayla’ya çok alışır, herkesin sevgisini kazanır. Gel zaman git zaman Kore Savaşı biter ve Süleyman astsubay için eve dönme vakti gelir ama Ayla’yı da yanında götürmesine kanunlar izin vermez. Ayla’yı bırakıp yurda dönen Süleyman astsubay yıllarca Ayla’nın hasretiyle yaşar ve sonunda Ayla’yı bulabilmek için yetkilileri devreye sokar.

Thor: Ragnorok – (IMDB: 8,4/10)

Filmin Türü: Fantastik,Bilim Kurgu Macera

thor-blog

Thor, vatanı Asgard’dan çok uzakta süper gücü çekiç elinden alınmış bir halde düşmanı Hela’nın elinde tutsaktır. Asgard yıkımın eşiğindedir ve tek çaresi Thor’dur. Ancak Thor Asgard’ı kurtarabilmek için ilk olarak eski müttefiki Hulk’a karşı arenadaki savaşını kazanmalıdır ve Helen’nın Asgard’ı yok etmesine engel olmak zorundadır. Ragnorok (İsveççe kıyamet) yaklaşmaktadır ve Thor Asgard’i kurtarmak zorundadır.

İşe Yarar Bir Şey

Filmin Türü: Dram

işe yarar bir şey-blog

Pelin Esmer’in 11’e 10 Kala ve Gözetleme Kulesi filmlerinden sonraki üçüncü uzun metrajlı filmi olan İşe Yarar Bir Şey, avukat ve şair olan Leyla’nın yıllardır görüşmediği arkadaşları ile 25 yıl aradan sonra ilk kez görüşmek üzere çıktığı tren yolculuğunda karşılaştığı hemşirelik öğrencisi Canan ile hikayesini anlatıyor. Canan yaşamına son verme noktasına gelmiş, tekerlekli sandalyeye mahkûm Yavuz’a yardım etmek için yoldadır. Canan’ın hikâyesinden oldukça etkilenen Leyla’da Canan’a yardım etmeye karar verecektir.

Yol Arkadaşım

Filmin Türü: Komedi

yol arkadşım-blog

Yol arkadaşım, bir ulaşım uygulaması aracılığıyla ile tanışan Onur ve Şeref’in maceralarını anlatıyor. Fevzi Kimya adlı ilaç şirketinde mümessil olarak çalışan Onur kız arkadaşının ailesiyle tanışmak için Ayvalık’a seyahat etmek zorundadır. Bu yolculukta kendisine ise Şeref eşlik edecektir. İstanbul’dan şirket arabasıyla yola çıkan Onur ve Şeref için iki engel vardır; üç gün içinde Ayvalık’a ulaşmak ve şansızlıkları. Yolda birbirinden türlü engellerle karşılaşan ve içinden çıkılması zor durumda kalan ikili yolda Bahar’la karşılaşırlar. Bahar, neşeli ve içten tavırlarıyla Onur’un kendi iç dünyasında hayatını, ilişkilerini sorgulamasına neden olacaktır.