30 Eylül 2016 Tarihinde Vizyona Giren Filmler

by

 

 

 

 

 

30 Eylül 2016 tarihinde 3’ü yerli 4’ü yabancı olmak üzere 7 yeni film vizyona girdi. Filmler aşağıdaki gibidir.

 

Yerli Filmler

Bir Baba Hindu

bir-baba-hindu

Filmin Türü: Komedi

Yönetmenliğini Sermiyan Midyat’’ın yaptığıi filmin kadrosunda Sermiyan Midyat, Nicole Faria, Şafak Sezer yer alıyor. Bölgenin en acımasız mafya babalarından biri olan Fadıl, Hint olan yoga hocası Gundhi’ye aşık olur. Bir gün Gundhi, Fadıl’ın mekanından kaçırılır. Onu aramak ve kurtarıp gönlünü kazanmakiçin en güvendiği arkadaşı Hulusi’yi de yanına alarak Hindistan’ giderler. Fakat Gundhi’nin annesi de Hindistan’da çok güçlü bir mafya yönettiği için işler biraz zorlaşacaktır.

Lanet: Uyanış

lanet-uyanis

Filmin Türü: Korku

Kemal Özdemir’in yönettiği filmin başrollerini İnanç Akbulut, Tuğba Dikmen, Musa Yılmaz ve Mervan Tuzcuoğlu paylaşıyor. Zeynel, Felsefe bölümünde okumaktadır ve arkadaşlarına göre metafizik konularına çok daha meraklı ve ilgilidir. Bu arada dokuz arkadaş kendilerince cesaret örneği göstermek için bir akşam mezarlığa gider ve farkında olmadan bir laneti uyandırırlar. Artık eğlenceli bir gece, kabusa dönüşmüştür.

Elveda Berlin

elveda-berlin

Filmin Türü: Dram

Fatik Akın’ın yönettiği filmin kadrosunda Anand Batbileg, Tristan Göbel, Nicole Mercedes Müller, Aniya Wendel, Julius Felsberg, Uwe Bohm, Udo Samel ve Claudia Geisler yer alıyor. Zengin fakat kopuk yaşayan Maik, annesi bir anda rehabilitasyon merkezine yatırıldığı ve babası da asistanını iş gezisine götürme bahanesiyle ortadan kaybolduğu için yaz tatilini evde tek başına sakin bir şekilde geçirmeye başlar. Fakat Rus göçmeni arkadaşı Tschick’in çalıntı bir arabayla kapısına gelmesiyle planı bozulur. Arabayla beraber plansız bir şekilde Berlin’i terk etmeye karar verirler. Film, Wolfgnag Herrndorfs’un 2 milyondan fazla satan best seller romanından sinemaya uyarlanmıştır.

Yabancı Filmler

Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları

bayan-peregrinenin-tuhaf-cocuklari

Filmin Türü: Macera, Aile, Fantastik

Yönetmenliğini Tim Burton’ın yaptığı filmin başrollerinde Eva Green, Asa Butterfield, Samuel L. Jackson, Allison Janet gibi isimler yer alıyor. İpuçlarını izleyerek gizemli bir ada bulan küçük Jacob, burada Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children adında bir evin kalıntılarını bulur. Ve evdeki her şeyin inanılmaz güçlere sahip olduğunu keşfeder.

Deepwater Horizon: Büyük  Felaket

deepwater-horizon

Filmin Türü: Dram, Aksiyon

Yönetmenliğini Peter Berg’in yaptığı filmin kadrosunda Mark Wahlberg, Dylan O’Brien, Kate Hudson, Kurt Russell gibi isimler yer alıyor. Film Amerika’da Nisan 2010’da gerçekleşen faal olan sondaj kulesinin petrol sızdırması sonucu patlamasını konu alıyor. O gün Deepwater Horizon’da çalışan 126 kişilik ekibin ve kıyıda kavuşma ümidiyle bekleyen ailelerinin hikayesi anlatılmaktadır.

Pele: Bir Efsanenin Doğuşu

pele-bir-efsanenin-dogusu

Filmin Türü: Biyografik

Yönetmenliğini Michael ve Jeff Zimbalist’in yaptığı filmin kadrosunda Leonardo Lima Carvalho, Kevin de Paula ve Vincent D’Onofrio gibi isimler yer alıyor. Filmde Brezilyalı efsanevi oyuncu Pele’nin hayatı anlatılmaktadır. Brezilya’nın fakir mahallelerinde büyüyen Pele, geleneklere aykırı ve sıra dışı oyun tarzı ile hem kendisinin hem de ülkesinin ününü değiştiriyor.

Tüm Sırların Sahibi Kız

tum-sirlarin-sahibi-kiz

Filmin Türü: Bilimkurgu, Gerilim, Dram, Korku

Yönetmenliğini Colm McCarthy’nin yaptığı filmin başrollerinde Gemma Arterton, Glenn Close ve Paddy Considine yer alıyor. İnsanların özgür iradesini yok eden ve insanları birbirini yemeye iten bir virüs yüzünden dünya yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Sadece bir grup virüsten etkilenmemeyi başarmıştır. İnsanlığın tek umudu olan bu çocuklar zalimce deneylere tabii tutulurlar. Üssün saldırıya uğraması sonucu çocuklar dağılır ve içlerinden Melanie kaçmayı başarır. Artık tek umut Melanie’dir.