Akraba Olduklarına İnanamayacağınız Hollywood Ünlüleri

by

Ülkemizdeki ünlülerin birbirleriyle olan akrabalık ilişkilerine oldukça aşinayız. Hollywood için de bu durum çok farklı değil. Kimilerinin yakınlıkları bizi şaşırtmıyor. Ama kimi ünlüler var ki yan yana geldiklerinde bile akraba olduklarına inanmakta zorlanabilirsiniz. Hollywood’ ın bu ünlü isimlerini sizin için derledik.

1- Hemsworth Kardeşler – Liam, Luke ve Chris Hemsworth

Onlar belki de Hollywood’ ın son zamanlardaki en gözde kardeşleri. Üçü de birbirinden yakışıklı olan bu 3 kardeş, aynı zamanda oyunculuk konusunda da oldukça başarılılar. Günümüzde diğerlerine göre bir adım geride kalmış olsa da Luke Hemsworth, oyunculuk sektörüne kardeşlerinden önce atılmış. Aslen Avustralyalı olan kardeşlerden Liam ve Chris, Thor karakteri için beraber seçmelere katılmış, kazanan ise hepinizin de bildiği gibi Chris olmuştur.

2- Julia Roberts – Emma Roberts – Eric Roberts

Genç ve güzel oyuncu Emma Roberts, oldukça sağlam bir aileye sahip. Genç yıldızın ikisi de birbirinden değerli oyuncular Eric Roberts ve Julia Roberts ile bağı var. Emma, Eric Roberts’ ın kızı ve aynı zamanda usta oyuncu Eric’in kardeşi olan Julia Roberts’ ın yeğeni.

3- Franco Kardeşler – Dave ve James Franco

Onlar, Hollywood’ ın bir diğer yakışıklı kardeşleri. Birçok başarılı yapımda rol alan James Franco’ nun kardeşi Dave Franco da en az abisi kadar yakışıklı ve başarılı.

4- Wilson Kardeşler – Owen, Andrew ve Luke Wilson

Birbirlerine pek benzemeseler de birbirinden başarılı bu üç isim de kardeş. Wilson kardeşlerin en büyüğü Andrew, en küçüğü ise Luke.

5- Tony Curtis – Jamie Lee Curtis

Jamie Lee Curtis, Hollywood’ un başarılı aktörlerinden biri olan babası Tony Curtis’ in yolundan gitmeyi tercih etmiş ve babasının yeteneklerine sahip olduğunu kanıtlamıştır.

6- Jerry Stiller – Ben Stiller

Ben Stiller, ünlü oyuncu ve komedyen Jerry Stiller’ ın oğlu. Ben Stiller’ ı da aktörlük ile tanıştıran isim babasıdır. Ben daha çok küçükken babası ile birlikte setlere gitmiş ve onun sayesinde oyunculuk dünyası ile tanışmıştır.

7- Ryan Gosling – Justin Bieber

Çok yakın olmasalar da ünlü oyuncu Ryan Gosling ve genç yıldız Justin Bieber da akraba. Detaylı olarak bilinmese de ikilinin kuzen olduğu söyleniyor.

7- Affleck Kardeşler – Ben ve Casey Affleck

Ben Affleck, kuşkusuz Hollywood’ ın en başarılı isimlerinden biri. Oyunculuğu kadar yönetmenliğiyle de adından söz ettiren Ben, aynı zamanda senaryo dalında Oscar sahibi. Kardeşi Casey Affleck de kendisi gibi oyuncu. Çok yakın olan iki kardeş, 2007 yapımı ‘Gone Baby Gone – Kızımı Kurtarın’ adlı filmde birlikte çalışmıştır. Abi Ben ‘in yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği filmde, Casey başrolde yer almıştır.

8- Allen Kardeşler – Alfie ve Lily Allen

Game of Thrones dizi ile ünlenen oyuncu Alfie Allen, başarılı şarkıcı Lily Allen’ ın kardeşidir. İngiliz kardeşlerin arasında sadece 1 yaş var.

9- Jon Voight – Angelina Jolie

Oscar Ödülü sahibi, ABD’li oyuncu Jon Voight, Angelina Jolie’nin babasıdır. Baba-kız ilişkisinde sorunlar yaşasa da Jolie, oyunculuk yeteneğini babasından almış gibi görünüyor.

10- Robert Pine – Chris Pine

Chris Pine, kendisi gibi oyuncu olan Robert Pine’ in oğlu. Fakat Chris, yakışıklılığı ve oyunculuk konusundaki yeteneği ile babasından bir adım öne geçmiş durumda.

11- Melanie Griffith – Dakota Johnson

Grinin Elli Tonu filmi ile yıldızı parlayan güzel oyuncu Dakota Johnson, bu konudaki yeteneğini annesi Melanie Griffith’ ten almış. Melanie Griffith, Atın Küre Ödülü almış, Oscar Adaylığı olan başarılı bir oyuncudur.

12- Alexander Skarsgård – Stellan Skarsgård

Stellan Skarsgård, Karayip Korsanları serisi, Yenilmezler, Thor ve daha bir çok başarılı yapımda yer alan, Hollywood’ ın aranan isimlerinden biridir. Oğlu Alexander da kendisi gibi oyunculuk yapmayı tercih etmiştir.