Ayin – Hereditary

by

ayin-1526904472

Graham Ailesi, ailenin en yaşlı üyesi olan büyükanne Ellen’ın ölümünün acısını yaşamaktadır. Başlangıçta mücadele ettikleri şeyin yalnızca birini kaybetmenin verdiği acı olduğunu düşünürler ancak gün geçtikçe durumun çok daha ürkütücü olduğu ortaya çıkacaktır.

Ellen’ın kızı olan Annie, annesinin ölümünün ardından, ailelerinin geçmişinde yer alan dehşet verici sırlar ile yüzleşmeye başlar. Üstelik bu sırlar yalnızca kendisini değil, çocuklarını da etkilemektedir. Ellen’ın geçmişinde karanlık ayinler ve ritüeller olduğunu keşfeden aile, varlığının hala evde bir yerde olduğunu hissetmeye başlayınca, olaylar raydan çıkar. Ailenin başına gelen akıl almaz olaylar sürekli olarak artmaktadır ancak kimse ne yapması gerektiğini bilmemektedir.

Ayin (Hereditary) prömiyerini Sundance Film Festivali’nde gerçekleştirdi ve ilk gösteriminden beri tüm sinema eleştirmenleri ve izleyicilerden tam puan alıyor. Korku sinemasının yeni ‘kült eseri’ olarak gösterilen yapım, ülkemizde 8 Haziran’da vizyona girecek.