Ben, Tonya – I, Tonya

by

2624240.jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx

Amerikanın en ünlü buz pateni sporcularından biri olan Tonya Harding’in çarpıcı yaşam öyküsünden esinlenilerek çekilen bu film, ünlü sporcunun hayatının sansasyonel yanlarını irdelerken bir yandan da içinden geldiği hayatı başarılı bir şekilde anlatıyor.

Tonya, çocukluğundan beri ona kötü davranan baskıcı ve asla memnun olmayan annesine rağmen, çok başarılı bir sporcu olmuştur. Tüm Amerika’nın gözü onun üzerindedir ve yıldızı giderek daha da parlamaktadır. Fakat asi ve aykırı bir karakter olduğu için medyayla yıldızı bir türlü barışmayan sporcu, 1994 senesinin olimpiyatlarından hemen önce, rakibinin dizinden yaralanması üzerine FBI’ın da içinde olduğu bir soruşturmanın sanıklarından biri haline gelir. Rakibini yaraladığı ortaya çıkarsa, hayatta başarılı olduğuna inandığı ve tutkuyla bağlı olduğu tek şeyden ömür boyu men cezası alma riskiyle karşı karşıya kalacaktır.

Allison Janey’in göz dolduran performansı ve heyecanın asla dinmediği kurgusuyla, Oscar için en gözde adaylar arasında olan ‘Ben, Tonya’ 16 Şubat’ta sinemalarda.