Bir Nefes Ötede – Just a Breath Away

by

0983952.jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx

11 yaşındaki Sarah,çok nadir rastlanan ve tedavisi olmayan bir hastalıkla mücadele etmektedir. Havadan aldığı oksijen Sarah için yeterli değildir ve sürekli olarak cam bir odada oksijen tüplerinden oksijen alarak yaşamaktadır. Annesi ve babası seneler boyunca bu hastalığa bir çare arasa da, hiçbir doktor hastalığın tedavisini bulamamıştır. Aile bu rutinin içinde dönüp dururken bir gün Paris’te büyük bir deprem yaşanır ve deprem sonrası açığa çıkan zehirli bir sis tabakası atmosfere yayılır.

Sarah’nın annesi ve babası, yüksek binalara sığınarak hayatta kalmayı başarırlar ama şehirde yaşamanın tek yolu saklanmaktır. Üstelik kimsenin, sisin kalkacağına dair inancı da kalmamıştır. Ancak Sarah, içinde yaşadığı cam odadadır ve annesi ile babası, Sarah’yı hayatta tutan oksijen tüplerinin bataryalarının bitmek üzere olduğunu bilmektedir ve kızlarının hayatını kurtarmak için harekete geçme kararı alırlar.

Fransız yapımı bu bilimkurgu-dram türü film, başarılı senaryosu ve yetenekli oyuncu kadrosu ile, 27 Nisan’da vizyona girecek.