Doğmamış – Still/Born

by

images

Mary ve Jack, mutlu bir evlilikleri olan güzel bir çifttir. Mary, hamiledir ve yakın zamanda ikiz çocukları olacaktır. Doğum günü geldiğinde ise bu küçük aileyi büyük bir acı karşılar. Mary, bebeklerden birini doğum sırasında kaybeder. Bu acı ölüm haberinin ardından Mary büyük bir bunalıma girer.

Etrafındaki tüm insanlar, Mary’i bu bunalımdan kurtarmaya çalışır ancak bu çok da mümkün görünmemektedir. Bir psikiyatrist ile de görüşmeye başlayan Mary, iyileşmeyi umarken her geçen gün daha da kötüye gider. Ancak aradan hayli zaman geçmiştir ve Mary’nin etrafındaki insanlar artık normal hayatlarına geri dönmeyi istemektedir.

Jack’in iş için şehir dışına çıkmasıyla, Mary evde yalnız kalır ve her şey daaha da kötüleşir. Gerçekle halisünasyonu birbirinden ayıramamaya başlayan Mary, farkında olmadan bebeği için en tehlikeli insan haline gelir. Geçmişte onunla aynı durumu yaşamış bir kadın, Mary’ye, yeni doğan bebeklere ve annelerine musallat olan şeytan Lamashtu’dan bahseder ve Mary, varlığı bile şüpheli olan bu şeytanla savaşmaya başlar.