Jurassic World: Yıkılmış Krallık – Jurassic World: Fallen Kingdom

by

MV5BMTc3Nzc3OTgxMl5BMl5BanBnXkFtZTgwNzgzNzk2MjI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_

Tema parkı ve lüks tatil yeri Jurassic World dinozorlar tarafından yok edileli dört yıl olmuştur. Isla Nublar, hayatta kalan dinozorların ormanlarına sığındığı, insanlar tarafından terk edilmiş bir yer haline gelmiştir. Ancak adada büyük bir yanardağ vardır ve harekete geçer. Bu da adadaki tüm dinozorların hayatının tehlikede olması demektir. Owen ve Claire bu korkunç durumu engellemek ve dinozorların soyunun tükenmesi tehlikesini sonlandırmak için çalışmalara başlarlar.

İkili dinozorları kurtarmak için adaya ayak basarlar ancak aynı anda yanardağ da harekete geçmiştir ve bir yandan dinozorları kurtarmaları gereken Owen ve Claire bir yandan da bir anda tüm dünyanın kaderini etkileyecek kadar tehlikeli boyuta ulaşan lavlar ile mücadele etmeye başlarlar.

Christ Pratt ile Bryce Dallas Howard’ın başrollerinde yer aldığı Jurassic World: Yıkılmış Krallık’ın yönetmen koltuğunda ise J.A Bayona oturuyor. Uzun süredir beklenen ve önceki filmi ile büyük başarı yakalayan Jurassic World, 8 Haziran’da vizyona girecek.