Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı – Captain America: Civil War

by

Marvel’den Kahramanların Savaşı geliyor. Iron Man ve Kaptan Amerika’nın önderlik ettiği 2 süper kahraman takımının savaşını konu alan filmde Avengers-Yenilmezler ile tanıdığımız tüm süper kahramanlar yer alıyor.

Yenilmezler: Ultron Çağı isimli yapımda baş gösteren olaylar silsilesi ile beraber dünya hükümetleri yeni bir yasa taslağı üzerinde çalışmaya başlar. Taslağı geçirmek için kolları sıvayan, hükümetlerin üyeleri, artık Süper Kahramanların denetlenmesi gerektiğine karar verir. Ancak, hükümetlerin bu yasası, yenilmezlerin mahremiyetine de gölge düşürür niteliktedir. Bu da, kahramanların, Iron Man ve Kaptan Amerika liderliğinde iki farklı gruba bölünmesine neden olur. Marvel’in esaslı müttefikleri şimdi karşı karşıya gelmiş iki farklı taraf.

Yönetmenliğini, Anthony Russo ile Joe Russo’nun paylaştığı yapımda, Marvel kahramanları bu kez, karşı karşıya, sen de bu amansız mücadelede tarafını seç ve bu eşsiz maceranın tadını çıkart.

Ayrıca filmde Punisher, Black Widow,Hawkeye, Vision, Daredevil, Scarlet Witch, Falcon, Hulk, Winter Soldier, Red Hulk, Black Panther gibi diğer kahramanlar da yer alacak. Yönetmenliğini Anthony ve Joe Russo kardeşlerin üstlendiği filmde Chris Evans, Robert Downey Jr, Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Raul Rudd, Anthony Mackie, Paul Bettany ve Jeremy Renner gibi yıldız isimler yer alıyor.