Karanlıkla Karşı Karşıya – BlacKkKlansman

by

2545452.jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx

Ron Stallworth, 1970’li yılların başlarında ABD’de ırkçılık konusunda ciddi olayların yaşandığı bir dönemde Colorado Springs Polis Merkezi’nde çalışan ilk Afrikalı-Amerikalı olur. Ancak merkezdeki herkes Stallworth’un ekibe  dahil olmasından aynı derecede memnun değildir ve bir ön yargı oluşur. Stallworth ise bu ön yargıyı yıkmak ve kendini kanıtlamak için zorlu bir görev üstlenir; Ku Klux Klan’ın içine sızmak.

Ku Klux Klan’a ulaşmayı ve kendisini ‘Beyaz Amerika’nın yükselişine adamış’ biri gibi göstermeyi başaran Stallworth, Klan’ın büyük kurucusu David Duke ile iletişime geçmeyi de başarır ve Duke’un da takdirini alarak yerini sağlamlaştırır. Sıra yüz yüze görüşmelere geldiğinde ise iş arkadaşı Flip Zimmerman onun yerine Klan ile görüşmelere gider ancak bu görüşmelerden birinde ölümcül bir komployla ilgili bilgiler elde eder.

BlacKkKlansman’ın yönetmen koltuğunda Malcolm X, Inside Man ve 25th Hour gibi başarılı filmlerin yönetmeni olan Spike Lee oturuyor. Yapım 28 Eylül’de vizyona girecek.