The Bookshop

by

MV5BNWRmMTk4YmItNzJiOS00NDY2LWI0NWQtMjFmNmMwZTZlOGQyXkEyXkFqcGdeQXVyMjA1MDYwMjk@._V1_UY268_CR4,0,182,268_AL_

1950’li yılların İngiltere’sinde geçen yapımda, eşini kaybettikten sonra hayatına yeni bir başlangıç yapabilmek için bir sahil kasabasına yerleşen Florence Green’in, büyük bir tutkuyla açtığı kitapçıyı kaybetmemek için verdiği mücadele anlatılıyor.

Florence Green, yerleştiği bu yeni ve huzurlu kasabada güzel bir başlangıç yapar. Hayattaki en büyük tutkusu kitaplar olan Florence, kasabada bulunan tarihi bir binada oldukça güzel bir kitapçı açar. İşler oldukça yolunda gitmektedir ve hatta Florence, kitapları ödünç vererek bir nevi kütüphane kurmuş olur. Ancak kitapçısının içinde bulunduğu bina ile ilgili, kasabada yaşayan güçlü ve inatçı bir kadının bambaşka planları vardır.

Bu inatçı kadın, binayı satın almak için her şeyi denemeye hazırdır ancak Florence’de kurduğu yeni hayatın bir çırpıda yeniden yıkılmasına izin vermeyecek kadar güçlü bir kadındır.

Penelope Fitzgerald’ın aynı adlı romanından uyarlanan yapım, prömiyerini Berlin Film Festivali’nde gerçekleştirdi. İspanya’nın en önemli film festivali olan Goya’dan da En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo dalında üç ödül alan yapım, 8 Haziran’da vizyona girecek.