Zamanın Sınırında – Frontier

by

2013941-394318639

Mikhail Shurov, hayata dair bir derdi olmayan, geçmişi ve geleceği asla düşünmeyen zengin bir iş insanıdır. Bir taş maden işletmesinin sahibi olan Mikhail, bir gün umulmadık bir anda bir sorun ile karşılaşır. Maden ocaklarından birinde araştırma yapan gönüllü bir arkeolog ekibi, İkinci Dünya Savaşı döneminde hayatını kaybeden Rus askerlerin ölü bedenleri ile dolu bir sığınak bulurlar. Ancak bu haber Mikail’in hiç hoşuna gitmez çünkü maden ocağındaki çalışmayı durdurursa para kaybedecektir.

Sorunu çözmek için uğraşırken, arkeolog ekibinin lideri Lisa ile tanışır ve Lisa ona madende buldukları şeylerden bahseder. Savaş döneminde komiserlik yapan Alexey Shurov’dan ve diğer askerlerin kahramanlıklarından bahseder. Mikhail, aynı soyadı taşıdığı bu komiserden etkilenmiştir ancak kafasında hala soru işaretleri vardır. Bunlar yaşanırken maden aniden çöker, Lisa ve Mikhail mahsur kalırlar, Lisa sağlık ekipleri tarafından kurtarılır ancak Mikhail inanılmaz bir şekilde birden kendini savaş döneminde, sığınağın içinde bir çatışmanın ortasında bulur.

13 Nisan’da gösterime girecek olan Rusya yapımı bu film, savaş ve fantastik sinema ögelerini bir araya getiren ilgi çekici bir yapım olarak öne çıkıyor.